Aparaty ortodontyczne w Legnicy – Leczenie ortodontyczne

Na leczenie ortodontyczne zapraszamy osoby w każdym wieku. Cieszy nas nieustannie zwiększająca się świadomość Pacjentów. Aparaty ortodontyczne, kojarzone dotychczas głównie z dziećmi i nastolatkami, coraz częściej widujemy na zębach osób dorosłych, a nawet w średnim wieku! Każdy moment jest dobry, aby poprawić wygląd zębów, podnosząc tym samym samoocenę i komfort życia. Tylko na czym polegają przygotowania do leczenia ortodontycznego?

Przebieg leczenia wady zgryzu

Leczenie wady zgryzu jest niemożliwe bez „świeżego” zdjęcia rentgenowskiego, więc takowe należy wykonać przed wizytą. W trakcie samej wizyty, ortodonta pobiera wyciski górnych i dolnych zębów – będą stanowiły podstawę do stworzenia gipsowego modelu zębów pacjenta. Gipsowy model jest zaś niezbędny do rozplanowania leczenia zgryzu. Plan leczenia ustalany jest w ścisłym porozumieniu z pacjentem, uwzględniając jego oczekiwania. Pamiętajmy, że na skuteczność leczenia wpływa współpraca pacjenta z ortodontą. Im bardziej przestrzega zaleceń i regularnych wizyt, tym szybciej leczenie może zostać zakończone. Zależnie od rodzaju wady, stosujemy aparaty ruchome bądź stałe, dopasowane do indywidualnych preferencji i możliwości finansowych pacjenta.

Po leczeniu ortodontycznym można zastosować zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, dodatkowo podnoszące walory estetyczne zębów.

Naszym pacjentom oferowane są aparaty ortodontyczne najwyższej jakości:

Aparaty ruchome

  • Jednoszczękowe
  • Dwuszczękowe

Aparaty stałe

  • Zamki tradycyjne (srebrne)
  • Zamki bezligaturowe
  • Zamki estetyczne (białe, przezroczyste)