Stomatologia estetyczna – kosmetyczna korekcja zębów

Stomatologia estetyczna to dziedzina odpowiadająca za korekcję koloru czy kształtu zębów – tak, aby uzyskać atrakcyjny uśmiech. Oferta naszego gabinetu dedykowana jest osobom, które mają już za sobą pomyślnie zakończone leczenie ortodontyczne lub protetyczne. Kosmetyczna korekcja zęba może być ostatnim etapem w walce o równe, piękne uzębienie.

Na czym polega kosmetyka zębów?

Kosmetyka zębów polega na odbudowie ich naturalnego kształtu przy użyciu materiałów kompozytowych lub delikatnym szlifowaniu konturów. Modelowanie kształtu zębów jest pomocne szczególnie w przypadku zębów o nietypowym kształcie. Możliwe jest też zamykanie luk pomiędzy zębami – tzw. diastemy oraz niwelowanie efektów ukruszenia zęba.

Modelowanie zębów to sposób na wyeliminowanie drobnych defektów, z którymi nie poradzi sobie nawet najlepszy aparat. Drobny zabieg z zakresu stomatologii estetycznej potrafi wywołać bardzo wyraźny efekt. Kosmetyczna korekcja zębów może mieć ogromne znaczenie dla samopoczucia i pewności siebie Pacjenta i pozwala w pełni cieszyć się nowym, równym zgryzem. Modelowanie kształtu zębów nie wpływa na funkcjonowanie zgryzu, jedynie podnosi estetykę.

Więcej informacji na temat kosmetyki zębów udzielamy w gabinecie.