ul. Bilsego 7/9

59-220 Legnica

(76) 862 34 92

Zadzwoń do nas

pon, wt, śr, pt : 9:00 - 15:00

czw : 12:00 - 17:00

Aparaty ortodontyczne w Legnicy – leczenie ortodontyczne

Na leczenie ortodontyczne zapraszamy osoby w każdym wieku. Cieszy nas nieustannie zwiększająca się świadomość Pacjentów. Aparaty ortodontyczne, kojarzone dotychczas głównie z dziećmi i nastolatkami, coraz częściej widujemy na zębach osób dorosłych. Każdy moment jest dobry, aby poprawić wygląd zębów, podnosząc tym samym samoocenę i komfort życia. 

Warto pamiętać również, że aparat na zęby pozwala znacząco poprawić funkcjonowanie zgryzu i zapobiec poważnym problemom stomatologicznym, leczenie ma więc nie tylko podłoże estetyczne. Tylko na czym polegają przygotowania do leczenia ortodontycznego? 

Przebieg leczenia wady zgryzu

Na pierwszej wizycie niezbędne jest wykonanie zdjęcia RTG panoramicznego i bocznego głowy w zwarciu. W trakcie samej wizyty, ortodonta pobiera wyciski górnych i dolnych zębów – będą stanowiły podstawę do stworzenia gipsowego modelu zębów pacjenta. Gipsowy model jest zaś niezbędny do rozplanowania leczenia zgryzu. 

Plan leczenia ustalany jest w ścisłym porozumieniu z pacjentem, uwzględniając jego oczekiwania. Pamiętajmy, że na skuteczność leczenia wpływa współpraca pacjenta z ortodontą. Im bardziej przestrzega zaleceń i regularnych wizyt, tym szybciej leczenie może zostać zakończone. Zależnie od rodzaju wady, stosujemy aparaty ruchome bądź stałe, dopasowane do indywidualnych preferencji i możliwości finansowych pacjenta. 

Współcześnie pacjenci mają do wyboru wiele rodzajów aparatów na zęby, w tym aparaty ortodontyczne estetyczne, które charakteryzują się dyskretnym wyglądem.